اخبار و رويداد ها

  هم‌فکری روسای اتحادیه‌های طلا و جواهر درباره نمایشگاه طلای اصفهان

هم‌فکری روسای اتحادیه‌های طلا و جواهر درباره نمایشگاه طلای اصفهان

نشستی طلایی در راستای سیزدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر و فلزات گرانبهای اصفهان با حضور روسای اتحادیه های سراسر کشور و انجمن‌های وابسته برگزار شد.

به گزارش اداره رسانه شرکت‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نشست با حضور روسای اتحادیه های سراسر کشور و انجمن‌های وابسته با همت شرکت متحدان آریا، برگزار كننده اين نمايشگاه تشکیل شد.

علی شالباف، مديرعامل شرکت متحدان آریا و برگزار كننده نمایشگاه، میزبان این نشست در هتل فردوسی تهران بود.

در این نشست روسای اتحادیه های سراسر کشور به بحث و تبادل نظر در مورد هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه طلا و جواهرات اصفهان و همچنین مسائل و مشکلات صنفی پرداختند.

هوشنگ‌ شیشه بران، رییس اتحادیه و میزبان اتحادیه های دیگر در پایتخت طلایی ایران خاطرنشان کرد: اصفهان تنها  میزبان این نمایشگاه نیست و همه شهرها باید به نحوی در این نمایشگاه میزبان باشند.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت صنعت طلای کشور نباید دستخوش سلیقه های فردی شود و همه اتحادیه ها در سراسر کشور باید تبدیل به صدای واحدی شوند تا بتوانند مشکلات صنفی را حل کنند.

وی گفت: ثمره این نمایشگاه باید در جهت پیشرفت صادرات و تولید در کشور باشد.

هوشنگ شیشه بران در پایان تاکید کرد: امید است نتیجه برپایی نشست امروز بتواند نمایشگاهی درخور اهالی این صنعت را فراهم کند.

آیت محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز ضمن تشکر از برپایی این نشست گفت: بحث مالیات در نمایشگاه موجب عدم رغبت حضور همکاران در نمایشگاه می‌شود که در این نمایشگاه بنا به گفته مدیرکل امور مالیاتی اصفهان این مشکل حل شده و همکاران معاف از مالیات بابت حضور در نماشگاه بین المللی اصفهان هستند.

وی تاکید کرد: همدلی، همفکری و شرکت در نمایشگاه  وظیفه همه اتحادیه ها و همکاران در سراسر کشور است.

محمدولی گفت: جای تعجب است که  چرا کار گروهی در ایران جواب نمی‌دهد؟ از کلیه سازمان‌ها انتظار داریم در جهت رفع مشکلات صنعت طلا تلاش کنند چرا که این صنعت کمک بسیاری به اقتصاد و ارزآوری کشور می‌کند.

وی ادامه داد: امید است نمایشگاه در ایران منطقه ای شود که هم هزینه و زحمت دوستان کم شود و هر سال در یک منطقه نمایشگاه به بهترین نحو اجرا شود و به درستی واژه بین المللی در آن اجرا شود.

در این جلسه همچنین محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی اتاق اصناف ایران بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر شادابی در صنف از بین رفته و صنف رونق تولید را از دست داده است.

وی گفت: انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در برخی مواقع دچار موازی کاری می‌شوند که خوشبختانه تشکیل این جلسات باعث همدلی و همکاری این انجمن‌ها با اتحادیه ها می‌گردد.

وی اظهار داشت: با تجربه چند ساله بنده در نمایشگاه های خارج  از کشور شاهد این هستم که کلیه سازندگان، فروشندگان و افراد صاحب این صنعت سعی می‌کنند در نمایشگاه های خارج از کشور بهترین دستاورد و جدیدترین محصولات خود را در نمایشگاه عرضه کنند.

کشتی آرای تصریح کرد: خارج از مساله تحریم، مسایل و مشکلات صنفی باعث شده این صنعت دچار رکود شود. قدرت خرید مردم کم شده و هزینه های تولید افزایش یافته است.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات درصدهاست و این باعث شده فروش طلای دست دوم زیاد شود و رونق تولید کم شود؛ مسئله نمایشگاه در اصطلاح اقتصادی باید به فروش رونق دهد و فروش و مصرف است که تولید را بالا می‌برد. اگر ما در نمایشگاه بتوانیم به مردم فرهنگ مصرف را بدهیم باعث بالا رفتن تولید می‌شود. اگر در نمایشگاه محصولات طوری طراحی شوند که مورد استقبال مردم واقع شود کمک شایانی به نمایشگاه و رونق تولید در کشور می‌کند.

کشتی آرای افزود: کلیه اتحادیه ها در کشور موظف هستند محصولاتشان را با سلایق مختلف در نمایشگاه نشان دهند و نمایشگاه باید جایی برای تبادل افکار و سلایق مختلف از سراسر کشور باشد؛ زیرا مخاطبان ما در اصل انتظار محصولات متفاوت و زیبا در نمایشگاه را دارند.

علي شالباف، مجری برگزاری نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان نیز با اشاره به جايگاه اتحاديه‌ها و انجمن‌هاي مرتبط به عنوان نمايندگان اين صنعت و صنف در برگزاري هرچه موفق تر اين نمايشگاه، گفت: برنامه‌ها و رويكرد‌ برگزاري در اين دوره از جمله تلاش در اطلاع رساني گسترده و جذب مشاركت كنندگان در تمامي زيرگروه‌هاي تعريف شده براي اين نمايشگاه با يك توزيع جغرافيايي مناسب پیش بینی شده تا شاهد برگزاری يك نمايشگاه با توان ملي و ارايه پتانسيل طلاي كشور باشیم.

وی ایجاد پاویون برای اتحادیه های فعال در کشور را لازم دانست تا نمونه محصولات در این پاویون به نمایش گذاشته شود.

به گفته شالباف نشست‌هاي تخصصي و كارگاه‌هاي آموزشي در حاشیه این نمایشگاه در نظر گرفته شده که قرار است با همكاري دانشگاه علمي كاربردي طلا همزمان با نمايشگاه برگزار شود.

در ادامه جلسه ساير فعلان صنعت و صنف طلا و جواهر نسبت به موضوعات مطروحه به بحث، پرسش و تبادل نظر پرداختند. 
 

 

 

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر